Kúpele Stegersbach

Kúpele Stegersbach sú novým turistickým centrom v srdci južného Burgenlandu . Svojím jedinečným mixom pôvodnej krajiny, top hotelov s garanciou kvality vo všetkých kategóriách, moderným wellness ako aj stálym slnečným počasím priťahuje tento mierne hornatý prírodný raj stále viac ľudí.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvá písomná zmienka o meste pochádza z roku  1289 , kde sa spomína ako Stegraifebach. Rudolf II. v roku 1583 udelil Stegersbachu právo poriadať trhy. Až do roku 1920-21 bolo mesto súčasťou Maďarska. Nemecky hovoriacemu obyvateľstvu sa táto situácia ale nepáčila, a preto sa ju snažili zmeniť. Podarilo sa im to až po skončení 2. svetovej  vojny, kedy po tvrdých vyjednávaniach sa kúpele Stegersbach stali súčasťou novozaloženého štátu Burgenlandu.

Poloha a klíma

Panónska klíma, jemné pahorkatiny a ideálne pôdne podmienky sú tým najvhodnejším prostredím pre rôzne typy hrozna a na výrobu špičkového vína.

Turistické zaujímavosti

Pre návštevníkov kúpeľov Stegersbach je pripravených množstvo atrakcií. Môžu si vychutnávať okolitú prírodu pri jazde po viacerých cyklotrasách, prípadne si zajazdiť na koni. Pre tých, ktorí preferujú pešiu turistiku alebo nordic walking, skupinovú chôdzu, sú pripravené zaujímavé pešie trasy. 

Okolie

V okolí kúpeľov sa nachádzajú termálne kúpaliská, športoviská, múzeá, typické vinárničky a reštaurácie. Najväčším lákadlom je však jedinečné golfové ihrisko – najväčšie v Rakúsku.

Prírodné liečivé zdroje

Okrem nádhernej krajiny a širokej ponuky hotelov a služieb je Stegersbach špecifický predovšetkým svojou Wellness ponukou. Základom prameňa zdravia a blaha je termálna voda vyvierajúca z hĺbky 1000 m. Tá zabezpečuje efektivitu rôznorodých liečebných metód. Vybrané kúry z celého sveta sa kombinujú a zlievajú do jedného celku a dopĺňajú tak pôvodnú silu regiónu. Ponuka siaha cez tradičnú čínsku medicínu, shiatsu z Japonska, lomi lomi nui z Havaja až po ayurvedu z Indie.

Mapa

Mapa Stegersbach

Okolité destinácie

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme