Kúpele Piešťany

Kúpele Piešťany sú najznámejšie slovenské kúpele. Svetoznámymi sa stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu. Prírodné liečivé zdroje: termálna minerálna voda s teplotou 67 – 69 °C, s obsahom liečivého sírovodíka a 1.500 mg minerálnych látok v jednom litri. Unikátny živý ekosystém sírneho bahna, ktoré je vďaka pôsobeniu termálnej vody, siníc a sírnych baktérií najlepším prírodným prostriedkom na liečbu a ochranu chrupaviek, kĺbov a medzistavcových platničiek.
  • nic by som nezmenila.preto si vyberame tento hotel-ubytovanie lebo pre nas velmi vyhovuje vo...
  • z 10 bodov davame aj s manželom tomuto pobytu 10 za všetko...........
  • Veľmi sa nám v Piešťanoch v parku páčilo strávili sme dva veľmi pekné dni. Ďakujeme
  • Je to výborné miesto pre oddych a relaksáciu s vyššou úrovňou ako tromi hviezdičkami.
  • vsetko bolo super. urcite sa tam vratime. dakujem

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvú písomnú zmienku o kúpeľoch Piešťany (pod názvom Pescan) nachádzame v Zoborskej listine uhorského kráľa Kolomana I. z roku 1113. Začiatkom 19. storočia dostali piešťanské kúpele do daru Erdődyovci, ktorí vybudovali prvé murované kúpeľné budovy v klasickom štýle a založili aj kúpeľný park. V tom období pôsobil v kúpeľoch Piešťany aj prvý odborník - balneológ, lekár František Ernest Scherer. Najväčší rozmach kúpeľov nastal po roku 1889, potom ako si kúpele prenajala rodina Winterovcov. Tá zmenila kúpele na podnik medzinárodného významu a mestečko Piešťany  na známe kúpeľné mesto. Koncom 19. storočia v roku 1894 vzniká symbol kúpeľov – barlolamač , ktorý je i dnes v znaku mesta Piešťany.

Poloha a klíma

Svetoznáme kúpeľné mesto Piešťany sa nachádza v západnej časti Slovenskej republiky, v Trnavskom kraji, v údolí dolného toku najdlhšej slovenskej rieky Váh. Rozprestiera sa na rozlohe 4 420 ha pod západnými svahmi Považského Inovca v nadmorskej výške 162 m.

Turistické zaujímavosti

Vďaka svojej polohe majú kúpele Piešťany  ideálne podmienky na turistiku či cykloturistiku. Ponúkajú široký výber možností využitia voľného času - odpočinok, rekreáciu, pestrý kultúrny, športový a spoločenský život. Kúpele Piešťany sú jedným z mála miest, kde sa dajú realizovať takmer všetky druhy športu – od atletiky až po jazdu na koni či golf.

Okolie

A k nezabudnuteľným zážitkom bude určite patriť návšteva rozsiahleho hradného areálu Červený kameň pochádzajúceho z 13. storočia, ktorý sa rozprestiera na návrší nad neďalekou obcou Častá.

Prírodné liečivé zdroje

K prírodným liečivým faktorom Piešťan patrí termálna minerálna voda a sírne bahno. Piešťanské minerálne pramene sú sírano-hydrauličitové, vápenato-horčíkové, sírne, hypotonické termy s teplotou vody 67-69° C s obsahom okolo 1500 mg minerálnych látok v litri vody a s obsahom voľných plynov, najmä sírovodíka. Chemicky účinnými a z hľadiska liečivosti významnými fenoménmi termálnej vody sú najmä sírovodík, sadra a rádiová emanácia.

Mapa

Mapa Piešťany

Články

Okolité destinácie

Hotely

  • nic by som nezmenila.preto si vyberame tento hotel-ubytovanie lebo pre nas velmi vyhovuje vo vsetkom nic by som nemenila
  • z 10 bodov davame aj s manželom tomuto pobytu 10 za všetko...........
  • Veľmi sa nám v Piešťanoch v parku páčilo strávili sme dva veľmi pekné dni. Ďakujeme
  • Je to výborné miesto pre oddych a relaksáciu s vyššou úrovňou ako tromi hviezdičkami.
  • vsetko bolo super. urcite sa tam vratime. dakujem
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme