Kúpele Ostrožská Nová Ves

Ostrožská Nová Ves je obec v Česku v okrese Uherské Hradiště v Zlínskom kraji.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

História kúpeľov Ostrožská Nová Ves siaha až do roku 1903, keď na popud miestneho rodáka ThDr. Františka Botka, bol dokázaný liečivý účinok prameňov sírnej vody, vyvierajúcich v bažine neďaleko obce. Z pôvodných malých obecných kúpeľov s budovou so 6 kabínkami a čakárne sa postupom času vybudovali kúpele do dnešnej podoby.

Poloha a klíma

Sírnaté kúpele Ostrožská Nová Ves ležia v srdci Moravského Slovácka, asi 8 km od okresného mesta Uherské Hradiště. Samotná obec Ostrožská Nová Ves je vzdialená asi 1 km. Budovy kúpeľov sú obklopené 10 hektárovým lesoparkom. Ostrožská Nová Ves leží v rovinatej krajine, obklopenej z jednej strany hrebeňom Bielych Karpát, z druhej Chřiby s typickou dominantou hradu Buchlova.

Turistické zaujímavosti

Dolní Věstonice na severním úpatí Pálavy proslavil po celém světě nález sošky z pálené hlíny - Věstonické venuše. Jen o několik kilometrů vzdálený Mušov proslul zase díky odkryté hrobce germánského bojovníka a zbytkům římského tábora. Centra kdysi mocné Velkomoravské říše najdete v údolí řeky Moravy ve Starém Městě - Špitálkách, Uherském Hradišti - Sadech, Mikulčicích - Valech a Břeclavi - Pohansku. Krásný příklad středověkého hradu - Buchlov - se dochoval v Chřibech nedaleko Buchlovického zámku a významného duchovního centra - Velehradu. Židovské památky můžete obdivovat například v Mikulově, Strážnici nebo Uherském Brodě. Památky lidové architektury jsou rozesety po celém Slovácku. Jejich největší soubory najdete ve Strážnici, v Pavlově, Hrubé Vrbce, Vápenkách nebo Vlčnově. Komplex Lednicko-valtického areálu tvořený dvěma honosnými zámky s parky a řadou saletů, které zkrášlují rozsáhlou parkovou krajinu mezi Lednicí a Valticemi, byl zařazen mezi památky UNESCO.

Okolie

Ostrožská príroda má niekoľko zaujímavých pohľadov. Prvý z nich leží v úrodnom kraji vínnej révy. Klimatické podmienky a pôdne zloženie umožnili rozvíjať vinohradníctvo už do 16. storočia. Druhým výstižným pohľadom je úrodná pôda, výborná pre poľnohospodárske plodiny. Zaujímavé vodné plochy sú aj Ostrožské jazerá, ktoré vznikli zatopením lomov. Ostrožské jazerá sú taktiež významné z hľadiska ochrany prírody. Sú dôležitým hniezdom a ťahovou zastávkou vodných a mokraďových vtákov. Jazerá sa využívajú aj na kúpanie, voda je neustále čistá a kvalitná vďaka podkladu kúpaliska, ktorý funguje ako prírodný filter.

Prírodné liečivé zdroje

Sirnaté kúpele využívajú dva minerálne pramene bohaté na sírany, kyselinu kremičitú, vápnik, sodík, horčík, draslík a železo. Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva a kožné choroby.

Mapa

Mapa Ostrožská Nová Ves

Články

  • Liečivý zdroj kúpeľov Ostrožská Nová Ves

    Balneoterapia znamená liečbu prírodnými zdrojmi. Využíva chemické a fyzikálne účinky minerálnych vôd, plynov alebo peloidov, ktoré majú liečebné účinky. Všetky liečebné pobyty využívajú kúpeľ v...

  • Liečebné metódy v kúpeľoch Ostrožská Nová Ves

    Okrem pôsobenia termálnej vody na ľudské telo sa v kúpeľoch Ostrožská Nová Ves využívajú aj diétne odporúčania a psychoterapia. Spolu majú skvelé účinky, ktoré pomáhajú zbaviť sa bolestí a zápalov,...

  • Medzinárodný deň psoriázy v kúpeľoch Ostrožská Nová Ves

    Kúpele Ostrožská Nová Ves sú známe unikátnym obsahom síry vo svojich termálnych vodách. Práve tento typ liečivých prameňov je najvhodnejším pre liečbu kožných ochorení, medzi ktoré patrí aj...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Ostrožská Nová Ves?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 75.24 €. Pozri ponuku pobytov v Ostrožskej Novej Vsi.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme