Kúpele Nový Smokovec

Nový Smokovec vznikol predovšetkým ako liečebná osada. Bola prvá, v ktorej sa začali liečiť pacienti aj v zime. Postupne sa funkcia rozširovala aj na služby turizmu a vyrástol tu aj lyžiarsky areál s menej náročnými terénmi. Osada Nový Smokovec je východiskom pre túry do dolín. Kúpele Nový Smokovec*** patria k najznámejším klimatickým kúpeľom na Slovensku. Sú situované priamo v centre Vysokých Tatier v nadmorskej výške 1010 m.n.m. Poskytujú pobyty s liečebnými procedúrami klientom zdravotných poisťovní, aj samoplatcom.
  • Vaša ponuka z môjho pohľadu dostačujúca,som spokojná a doporučujem aj náročným návštevníkom....
  • Kulturne vyzitie je siroky pojem. Prijela jsem za cerstvym vzduchem, horami a hlavne poznani...

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Zakladateľom kúpeľov Nový Smokovec bol Dr. Mikuláš Szontagh (1843-1899), ktorý si v roku 1875 prenajal od obce Veľký Slavkov 20 hektárov pozemkov v blízkosti dnešného Starého Smokovca, s cieľom vybudovať na tomto území prvé klimatické sanatórium vo Vysokých Tatrách. Klimatická liečba bola v tom čase balneologickou novinkou, ktorá začala vážne konkurovať "klasickým" vodoliečebným a bahenným procedúram.

Poloha a klíma

Kúpeľné mestečko Nový Smokovec leží na západnom okraji osady Starého Smokovca, na úpätí Slavkovského štítu v nadmorskej výške 995 m.n.m.

Turistické zaujímavosti

Priamo v kúpeľoch Nový Smokovec si môžete v letných, ale aj zimných mesiacoch zaplávať v termálnom kúpalisku alebo absolvovať pešie túry po turistickom značkovom chodníku, resp. v kúpeľnom parku prechádzajúcom do lesoparku.

Okolie

V okolí kúpeľov Nový Smokovec sa nachádza viacero jaskýň, ktoré svojráznymi unikátnymi črtami zvýrazňujú tajuplnosť podzemia. Sú to napríklad Belianska jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody, Demänovská ľadová jaskyňa, či Dobšinská ľadová jaskyňa.

Mapa

Mapa Nový Smokovec

Články

  • Letný štart v Kúpeľoch Nový Smokovec

    Ak Kúpele Nový Smokovec pomaly otvárajú letnú kúpeľnú sezónu. Na sobotu 7. júla si pripravili bohatý program pre veľkých aj pre tých najmenších, ktorý sa bude konať od 10.00 do 16.00 v areáli...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Nový Smokovec?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 38 €, Seniorské od 38 €, Kúpeľné a Rekondičné od 38 €, Liečebné od 38 €, Sezónne a Veľkonočné od 50 €, Pre rodiny s deťmi od 50 €. Pozri ponuku pobytov v Novom Smokovci.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Nový Smokovec sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Família Smokovec***, Palace Grand***, Branisko***. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

  • Vaša ponuka z môjho pohľadu dostačujúca,som spokojná a doporučujem aj náročným návštevníkom. Ďakujem.
  • Kulturne vyzitie je siroky pojem. Prijela jsem za cerstvym vzduchem, horami a hlavne poznani mistnich zvyku a jidla. Vse bylo super ! Pristi rok prijedu (-deme) na delsi pobyt. Restaurace jsou...
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme