Kúpele Lednice

Kúpele Lednice sa nachádzajú v turisticko zaujímavom Lednicko-Valtickom areáli, ktorý bol v roku 1996 zapísaný na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

V roku 1949 sa Lednice stala súčasťou novej vzniknutého politického okresu Břeclav, kam patrí pochopiteľne dodnes. V priebehu nedávnych rokov došlo ešte k jednej významnej administratívnej zmene, pretože v roku 1966 bola k Lednici pripojená obec Nejdek a bola s ňou spojená v jednu sídelnej administratívnu jednotku.

Fara v Lednici existovala už na začiatku 15. storočia a farár je uvádzaný v najstaršom liechtensteinskému urbár z roku 1414. V priebehu 16. storočia tu však prevládali protestanti a sú tu spomenutý aj českí bratia. Na začiatku 17. storočia však bola vďaka tlaku Karla z Liechtensteina katolícka fara obnovená. Dnes je farský úrad súčasťou dekanstva břeclavského.

Poloha a klíma

Zámok Lednice sa nachádza v moravskej obci Lednice na pravom brehu rieky Dyje, približne 12 km východne od mesta Mikulov.

Turistické zaujímavosti

Lednický skleník patrí k jedným z najkrajších v okilí Okrem pestrej botanickej zbierky možte idieť nádherné historické prostredie.

Lednice toy museum je pekná 45 min. prechádzka po detských izbách princov a princezien. Na začiatku prehliadky sú vitríny s bábikami rozličných veľkostí z rôznych kútov sveta.

Okolie

Břeclav je moderné mesto, ktoré sa zavďačí skôr mladým párom než starnúcom historikom. Je to trochu paradox, pretože Břeclav je opradený dlhými a farbistými dejinami. Akési sídlisko kúsok odtiaľto stálo už v čase Veľkomoravskej ríše a o pár sto rokov neskôr tu vznikol zámok. Kedysi nádherná budova sa mení v chátrajúcej rozvaliny, do ktorej sa šíra verejnosť nedostane.

Prírodné liečivé zdroje

Pred miliónmi rokov na tomto území bolo dno prehistorického mora a keď počas treťohorných pohybov sa Morava zdvihla zo dna, zostala morská voda uväznená v podzemných priestoroch. Základným prírodným liečivým zdrojom lednických kúpeľov je jódovobrómová voda, ktorá svojim obsahom jódu je jedna z najkvalitnejších svojho druhu v Európe. Svojim chemickým zložením pripomíná silne mineralizovanú morskú vodu. Počas liečby dochádza k odparovaniu jódu do ovzdušia a mikroklíma počas kúpeľa prevyšuje prímorské oblasti. Z liečebného hľadiska je významný práve celkový účinok, ktorý priaznivo vplýva na nervový, srdcovocievny a endokrinný systém.

Mapa

Mapa Lednice

Okolité destinácie

Často kladené otázky

Ktoré hotely v Kúpeľoch Lednice sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení {list_accomm_accomm_name_indoor_swimming_pool}, vonkajší bazén v hoteli {list_accomm_accomm_name_outdoor_swimming_pool}. Pozri naše porovnanie hotelov v Ledniciach.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme