Kúpele Karpacz

Rekreačná obec Karpacz , situovaná na úpätí hôr Krkonoše, je známym strediskom zimných športov. V obci začínajú turistické chodníčky na Snežku a do Údolia malého jazierka. Pre milovníkov histórie je v obci k videniu kostol z Wangu z 12. storočia, jedinečný príklad škandinávskej sakrálnej architektúry .

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1599 kde sa spomína ťažba olova a železa v obci. Preto je história Karpaczu silne spojená s hutnickým priemyslom. Obec bola súčasťou Nemecka až do konca 2. svetovej vojny. Pôvodné nemecké obyvateľstvo bolo násilne vyhnané medzi rokmi 1945 až 1947 Poliakmi a pôvodný názov Krummhübel bol zmenený na Karpacz.

Poloha a klíma

Rekreačné mestečko Karpacz leží v juhozápadnej časti Poľska v doline rieky Lomnica v nadmorskej výške 480 až 885 m.n.m., blízko hraníc s Českom. Podnebie je rovnaké ako v Krkonošiach, typické sú prudké búrky so silným vetrom, ktorý prináša časté zmeny počasia. Zimy sú dlhé a tuhé, zatiaľčo letá sú kratšie ale príjemne teplé.

Turistické zaujímavosti

Mesto Karpacz obklopuje nádherná príroda Krkonôš, preto sa stalo významným centrom pre horskú a turistiku a lyžovanie. Neobvyklým zážitkom bude určite návšteva múzea hračiek prípadne luteránskeho kostola Wang. Zaujímavosťou je, že pri jeho výstavbe nebol použitý ani jeden klinec.

Okolie

Obce je ideálnou základňou pre turistické výlety do Národného parku Krkonoše, či na najvyššiu horu pohoria Snežku. Zaujímavá môže byť aj návšteva len 15 km vzdialeného mesta Jelenia Gora.

Mapa

Mapa Karpacz

Okolité destinácie

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme