Kúpele Hajdúszoboszló

Kúpeľné mesto Hajdúszoboszló vďaka svojej liečivej vode dostalo prívlastok „Mekka reumatikov". Toto miesto je vhodné na liečbu hneď niekoľkých skupín ochorení. Okrem liečebných procedúr sa tu nachádza aj piesočnatá pláž upravená na prímorské pobrežie a bazén s umelým vlnobitím a pirátskou loďou.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Kúpele Hajdúszoboszló ako mesto počas svojej existencie utrpelo mnoho rán. Vpády Turkov a Tatárov ale aj čierny mor vyčerpali a unavili obyvateľov. Veľký obrat k lepšiemu nastal až v roku 1926, keď  objavili  z hlbín vyvierajúcu termálnu vodu.

 

Poloha a klíma

Kúpeľné mesto Hajdúszoboszló leží v oblasti Dél-Hajdúság. Táto oblasť je v nadmorskej výške 88 až 100 m. Podnebie tejto oblasti je mierne teplé a suché. Hajdúszoboszló patrí medzi najslnečnejšie časti Maďarska, je tu celkovo 2000 slnečných hodín ročne.

  

Turistické zaujímavosti

Krytá plaváreň čaká na milovníkov vodného športu pričom na parkovisku pred kúpaliskom je možné hrať aj street ball. Pre milovníkov tenisu sú k dispozícii tenisové kurty.

Okolie

Kúpele Hajdúszoboszló ležia v národnom parku Hajdúság. Počas výletov nie je možné nenavštíviť mesto Debrecén - každý rok 20. augusta sa tu poriada karneval kvetov, čo obdivujú státisíce návštevníkov alebo mesto Tokaj, kde je možné ochutnať výborné lahodné vína tohto kraja.

Prírodné liečivé zdroje

Hlavným liečivým zdrojom je termálna voda. Dosahuje teplotou až 96 °C a je sfarbená do hneda. Zapríčiňujú to zložky asfaltu a jódu. Okrem toho voda obsahuje aj veľké množstvo soli, brómu, fluoridov, železa, ako aj niekoľko rozpustných minerálnych látok. Termálna voda pomáha pri liečbe viacerých ochorení.Liečivá voda sa dokonca plní do fliaš, pre pitnú kúru.

Termálna voda pomáha pri liečbe viacerých ochorení. Kúpele Hajdúszoboszló sa považujú za „Mekku reumatikov“. Liečia sa tu najmä ochorenia pohybového ústrojenstva, bolesti panvy, chronické zápaly ochorenia chrbtice, úbytok vápniku v kostiach, problémy s kĺbmi, zápaly a voda a procedúry pomáhajú aj pri rehabilitáciách po úrazoch. Okrem toho je voda vhodná aj pri špeciálnych indikáciách ako napr. neplodnosť, chronické nervové bolesti a zápaly, doliečenie Heine-Medinovej choroby, náhlych cievnych príhod, ochromenia po mozgových zákrokoch, chronické ekzémy, lúpanie kože,...

Mapa

Mapa Hajdúszoboszló

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Hajdúszoboszló?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Pre rodiny s deťmi od 51.81 €, Relaxačné a Wellness od 51.81 €, Seniorské od 51.81 €, Sezónne a Veľkonočné od 51.81 €. Pozri ponuku pobytov v Hajdúszoboszló.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Hajdúszoboszló sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Silver****, vonkajší bazén v hoteli Aurum****. Pozri naše porovnanie hotelov v Hajdúszoboszló.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Hajdúszoboszló sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Aurum****, Silver****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme