Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój je poľské kúpeľné mesto ležiace v Malopoľskom vojvodstve, v tesnej blízkosti slovenských hraníc, je „Perlou poľských kúpeľov“. Nachádza sa v Beskydách vo výške 560-620 m n.m. v malebných údoliach rieky Kryniczanky. Svoju slávu ako kúpele Krynica-Zdrój získala vďaka vynikajúcim liečivým vodám, s ktorých na najväčšiu pozornosť si zaslúži voda Zuber – unikátna v celej Európe voda s neobyčajne vysokou mineralizáciou. Krynica – Zdrój nie je však len kúpeľné mesto, ale aj pružne sa vyvíjajúce športové (hlavne zimné športy), turistické, rekreačné, kongresové a kultúrne stredisko. Milovníci „bieleho šialenstva“ milujú dokonale pripravené svahy na Krynickej Javorine s najmodernejšou a najdlhšou kabínovou lanovkou (najdlhšia v Poľsku je kabinová lanovka na Krynickú Javorinu) a celým radom sedačkových lanoviek. Svahy sú vo väčšine osvetlené a umelo zasnežené, nachádza sa tu aj klzisková a športová hala. Tým, ktorí majú radi prechádzky ponúka alejky a romantické altánky v Zdrojovým a Slotwinským Parku, šumiace fontány (večerom pekne osvetlené) v parku okolo Promenády a samotnú Promenádu, kde pri hudbe Zdrojového orchestra hneď budeme spomínať minulú dobu. Neopakovateľná atmosféra, liečivá klíma, pekná krajinka, stále sa vyvíjajúca a modernizovaná turistická doprava priťahuje mnohých návštevníkov a turistov.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Množstvo minerálnych alkalických prameňov (je ich spolu 23) preslávilo Krynicu (podľa oficiálneho názvu Krynica-Zdrój) už v polovici 19. storočia. Vtedy tu kúpeľné domy pribúdali ako huby po daždi, ale úplný začiatok kúpeľov sa spája s menom rakúskeho dôstojníka Franza Stix von Saunbergen, ktorý kúpil pozemky so žriedlami a zveľadil ich.

Koncom 19. storočia už toto mesto kvôli kúpeľom navštevovalo asi 6 tisíc ľudí ročne. Rok pred vypuknutím druhej svetovej vojny to už bolo 38 tisíc ľudí ročne. Mesto však neobišla pustošivá druhá svetová vojna a z popola pomaly vstalo až koncom päťdesiatych rokov minulého storočia.

Okolie

Krynická Javorina -  každoročne uznávaná za najlepšie lyžiarske stredisko v Poľsku. Sneh sa tu drží  viac ako 150 dní v roku. Možnosť využitia 12 km upravených, osvetlených zjazdoviek s kapacitou 14 000 osbôb/h. Najdlhšia osvetlená zjazdovka v Poľsku  (2600 m).
Kabínková lanovka, 2 sedačkové lanovky, 8 lyžiarskych vlekov, 2 školiace  vleky, požičovňa lyžiarskeho vybavenia, lyžiarska škola. Nepretržitá  starostlivosť HZS, početné možnosti stravovania, 1000 parkovacích miest.

Prírodné liečivé zdroje

Najznámejším prameňom je Zuber, s jednou z najsilnejších minerálnych vôd v Európe. Pomáha pri zvýšenej kyslosti žalúdka, ochoreniach zažívacieho traktu, chorobách pečene, žlčníka, vredoch a cukrovke. V Krynici si stačí len vybrať jeden z komplexov podľa toho, čo potrebujete liečiť, alebo, ak ste zdraví, sú tu pre vás luxusné wellness pobyty pre oddych.

Mapa

Mapa Krynica-Zdrój

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Krynica-Zdrój?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 34.07 €. Pozri ponuku pobytov Krynica-Zdrój.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme