Kováčová

Kováčová je malebné kúpeľné mesto rozprestierajúce sa pod Kremnickými vrchmi, neďaleko mesta Zvolen. V kúpeľoch Kováčová sa liečia choroby pohybového ústrojenstva, nervového pôvodu, tráviaceho ústrojenstva a látkovej výmeny, ako aj choroby obličiek a močových ciest a ženské choroby. Základom liečby v kúpeľoch Kováčová sú bazénové a vaňové kúpele , spolu s parafínovými zábalmi, klasickou podvodnou, či reflexnou masážou a komplexnou fyzikálno-rehabilitačnou terapiou.  Kúpeľní hostia však nevyhľadávajú Kováčovú len z dôvodu liečenia , ale aj pre oddych, regeneráciu a relax. Priamo v Kováčovej , ako aj v jej blízkom okolí majú kúpeľní hostia množstvo športových aj kultúrnych možností.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Kúpele Kováčová sa radia medzi najmladšie kúpele na Slovensku. Najstaršia písomná zmienka o Kováčovej je z roku 1254 a základy kúpeľov v Kováčovej boli založené v roku 1929, keď bol vyčistený a prehĺbený pôvodný vrt. Výdatnosť tohto vrtu začala po rokoch upadať a v roku 1964 sa podarilo nájsť nový prameň s teplotou 48,5 °C, ktorý zásobuje Kováčske kúpele dodnes a patrí medzi najvýdatnejšie pramene na Slovensku.

Poloha a klíma

Kúpele Kováčová ležia v Zvolenskej kotline, pod Kremnickými vrchmi, v nadmorskej výške 320 m. Územie kúpeľov v Kováčovej patrí do oblasti teplej kotlinovej klímy, s chladnou zimou a častým výskytom inverzií teplôt vzduchu. Z dvoch strán kúpele obklopujú bohaté lesy a na území Kováčovej, ako aj celej Zvolenskej kotliny sa vyskytuje minimum veterných dní. Priemerná ročná teplota v Kováčských kúpeľoch je 8 °C a priemerný ročný úhrn zrážok je 708 mm.

Turistické zaujímavosti

Kúpeľné stredisko Kováčová neponúka svojim návštevníkom len liečebné procedúry, ale aj bohaté športové a kultúrne vyžitie. Ideálna poloha kúpeľov v tichom prostredí, vzdialená od rušného mesta a kúpeľný park zaručujú hosťom absolútny oddych a relax. Nudiď sa v Kováčovej nebudú ani aktívni kúpeľní hostia, pretože toto kúpeľné centrum ponúka množstvo bohatého športového vyžitia, ako vodné športy, plávanie, jazda na koni, turistika, cykloturistika a iné. V Kováčovej sa nachádza aj termálne kúpalisko s aquaparkom, s termálnymi bazénmi a množstvom atrakcií pre malých aj veľkých návštevníkov.

Okolie

Okolie kúpeľov Kováčová ponúka nespočetné množstvo športových a kultúrnych možností pre kúpeľných hostí. Návštevníci kúpeľov môžu absolvovať autobusové výlety do okolia Kováčovej, podnikať pešie a cyklo túry, jazdiť na koňoch, či rybárčiť. V blízkom okolí Kováčovej môžu kúpeľní hostia navštíviť kultúrne pamiatky, ako Pustý hrad, pôvodne nazývaný Starý Zvolen, Hronsecký drevený kostol Hronsek, či Zvolenský zámok postavený v rokoch 1370 - 1382 kráľom Ľudovítom I., ako poľovnícke sídlo.

Často kladené otázky

❓ Ktoré hotely v Kováčovej sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení {list_accomm_accomm_name_indoor_swimming_pool}, vonkajší bazén v hoteli {list_accomm_accomm_name_outdoor_swimming_pool}. Pozri naše porovnanie hotelov v Kováčovej.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme