Horské stredisko Katschberg

Poloha v nadmorskej výške 1640-2220 metrov zaručuje istotu snehu. 100% zjazdoviek je vybavených modernými snehovými delami. Neskutočné zjazdovky všetkých úrovní obtiažnosti spájajú spolkové krajiny Salzburg a Korutánsko.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Katschberg je súčasťou starej cesty spájajúcej Radstadt - Obertauern (Radstadtský priesmyk v Taurách) - Lungau - Katschberg - Spittal na Dráve / Millstätterské jazero. Pravdepodobne bol využívaný ako prechod už Rimanmi. V roku 1459 bola prvýkrát zmienená „Horná ulica“ nad Katschbergom. Transport pošty cez horu bol dokázateľný po roku 1764. Toto miesto ale nazaložili Rimania. Náleziská preukázali osídlenie najmenej päť storočí pred Rimanmi. Pod Rimanmi získalo mesto význam – stavali sa ďalšie domy, okrem obytných domov aj niekoľko pohostinstiev, obchodov, skladov a ešteaj malé kúpele, a dokonca aj  Mitrov chrám.

Poloha a klíma

Katschberg (Katschberghöhe - 1641 m nad morom) spája Katschtal v Korutánsku s mestom Lungau v Salzburgu. Okolo priesmyku sa rozprestiera lyžiarske stredisko "lyžiarska hojdačka“ Katschberg Aineck. Cesta nad obcou vedie z obce Rennweg pri Katschbergu cez priesmyk do Sankt Michaelu v Lungau a na Vysoké Taury na západe a Lavantské Alpy na východe. Priesmykom prechádza hranica medzi spolkovými krajinami Korutánsko a Salzburg.

Turistické zaujímavosti

Pri zámku Moosham, kadiaľ prechádza severná hranica Katschbergu, ležala malá osada, v ktorej sa mohli cestujúci zotaviť a doplniť zásoby. Tam sa nachádzal aj malý chrám vtedy tak onľúbeného Mitrovho kultu, ktorý stál dlhú dobu v kontraste ku kresťanstvu. Neďaleko od tohto miesta boli nájdené aj početné rímske hroby s popolom, ktoré boli zakryté kameňmi.

Okolie

V roku 1929 bola v Katschberghöhe postavená prvá reštaurácia. V roku 1956 bola postupne novými majiteľmi prebudovaná na štvorhviezdičkový hotel. Dnes je tu množstvo hotelov a prázdninových apartmánov. V roku 1957 postavil Matthias Bogensperger prvý lyžiarsky vlek na Tschaneck. Celý lyžiarsky areál vystaval v rokoch 1957 - 1997 na jedno z najväčších súkromných lyžiarskych stredísk s 10 vlekmi. Dnes sa rozprestiera Katschberg-Aineck so 16 vlekmi a 60 km o zjazdoviek od Tschanecku (2024 m n.m.) cez Aineck (2210 tisíc m n.m.) až po Svätú Margaretu v Lungau. V roku 2001 začal svoju prevádzku zasnežovací systém a tomu nasledovalo rozšírenie a modernizácia vlekov. Katschberg má aj 16 km dlhú výškovú bežeckú dráhu pre športových lyžiarov (1640 až 1750 m).

Prírodné liečivé zdroje

Dovolenkový raj na 1641 m vysokom Katschbergu leží priamo vo výškovej zóne chudobnej na alergény, ktorá je veľmi zdravá a efektívna pre všetky druhy aktivít. Tu určite nájdete tú správnu kombináciu relaxácie a dovolenkových aktivít – a ešte naviac v úchvatnom horskom svete Álp. Presne vyhovujúca nadmorská výška podľa štúdií napomáha počas aktívnej dovolenky znižovať krvný tlak a citlivosť na alergie a zvyšovať kvalitu spánku.

Mapa

Mapa Katschberg

Okolité destinácie

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme