Horské stredisko Kaprun

Kaprun je obec s 2971 obyvateľmi (k 01.01.2010), v regióne Pinzgau v rakúskom Salzbursku.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvá písomná zmienka o Kaprune je z 9. februára 931 - keltské meno Chataprunnin (divoká voda) v spise Codex Odalberti. Miesto bolo po stáročia horalská dedina. Výstavba takzvanej Taurskej elektrárne bola zahájená v čase nacistickej vlády s využitím židovských otrockých pracovníkov, ktorí boli ubytovaní v tábore v Kaprune.

Poloha a klíma

Kaprun má asi 3000 obyvateľov a nachádza sa na úpätí Vysokých Tauier v skupine ľadovcov Glockner. Časť územia obce leží v Národnom parku Vysoké Taury. S výškou 3570 m je Veľký Wiesbachhorn siedmy najvyšší samostatne stojaci vrch v Rakúsku ako aj tretí najvyšší vrch glochnerskej skupiny v katastri obce Kaprun. Tento vrch vytvára hranicu medzi obcami Fusch a Kaprun.

Turistické zaujímavosti

Roklina Sigmunda Thuna: až 32 metrov hlboký, do skaly vymytý kaňon
Hrad Kaprun z 12. storočia - kompletne zrekonštruovaný v roku 1975 a dnes používaný hlavne na kultúrne podujatia, je možné si ho prenajať aj na večierky pre súkromné ​​osoby.

Okolie

Spoločne s mestom Zell am See tvorí Kaprun turistický región Zell am See - Kaprun, ktorý predstavuje so svojimi viac ako 14 000 lôžkami a viac ako dvoma miliónmi prenocovaniami ročne, jedno z najdôležitejších turistických centier v Rakúsku.

Mapa

Mapa Kaprun

Okolité destinácie

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme