Horské stredisko Achenkirch

Dovolenkový región Achensee je idylické miesto rozprestierajúce sa medzi vysokými vrchmi a najväčším tirolským jazerom. Je to jedno z najkrajších alpských výletných oblastí. Srdcom miesta je samozrejme jazero Achensee , na ktorého brehoch sa rozprestierajú malebné dedinky Achenkirch , Maurach, Pertisau alebo Steinberg.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvýkrát sa mesto Achenkirch spomína v roku 1313 pod názvom Achental. Tento názov bol používaný až do roku 1971, kedy bolo mesto premenované na Achenkirch. V roku 1748 bol v meste vybudovaný prekrásny farský kostol s cibuľovou vežou. A neskôr v 18. storočí na kopci neďaleko Achenkirchu bol postavený barokový Annakircherl, ktorý je dodnes vyhľadávaný mnohými pármi pre usporiadanie svadieb.

Poloha a klíma

Achenkirch je malebné mestečko ležiace vo výške 930 m. n. m. pri brehu jazera Achensee. Od nemeckých hraníc je vzdialené iba 15 minút cesty autom.

Turistické zaujímavosti

Známe je predovšetkým veľkým množstvom nádhernými turistických cestičiek, cyklotrasami, golfovými ihriskami, kvalitnými rodinnými hotelmi s vynikajúcimi službami. Jeho poloha pri jazere ponúka návštevníkom aj širokú škálu vodných športov ako člnkovanie, windsurfing a iné.

Okolie

Dôležitú úlohu tohto regiónu však ešte stále zohráva vidiecky spôsob života. V okolí sa nachádzajú mnohé hospodárstva ako aj múzeá s typickými remeslami ako obuvník, kováč či mlynár.

Mapa

Mapa Achenkirch

Okolité destinácie

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme