Eger

Mesto Eger je dobre známe ako kúpeľné stredisko a turistické centrum, ktoré ponúka širokú paletu zaujímavostí, napr. stredoveký hrad, turecké pamiatky, baziliku, barokové budovy a kostoly. Kúpeľné procedúry sú vhodné pre liečenie chronického potenia, porúch pohybového ústrojenstva a reumatizmu.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvé záznamy o jeho liečivých prameňoch sa datujú do roku 1488. Obdobie medzi 14. a 16. storočím bolo vekom najväčšej prosperity kúpeľného mesta Eger. Vinárstvo, pre ktoré je mesto ešte aj dnes slávne, začalo byť dôležité v tom čase.

Poloha a klíma

Kúpele Eger ležia na severe Maďarska medzi pohorím Mátra a vrchovinou Bükku

 

Turistické zaujímavosti

Kúpele Eger ponúkajú širokú paletu zaujímavostí pre svojich návštevníkov: za návštevu stojí stredoveký hrad, turecké pamiatky, bazilika, barokové budovy a kostoly. Gurmáni môžu objavovať chute miestnych jedál v nekonečnom rade malých reštaurácií hlboko pod kopcom, v niekoľko kilometrovom zástupe vinných pivničiek, tiahnúcich sa popod mesto, zrie slávne egerské víno (vrátane Býčej krvi).

 

Okolie

K zaujímavostiam okolia kúpeľov Eger určite patrí návšteva Szarvaskő, úzkeho údolia rieky Eger ako aj návšteva Szilásvárad, kde sa nachádza stajňa maďarských lipicánov.

Prírodné liečivé zdroje


Minerálna voda, ktorá pacientov lieči už viac ako 6. storočí, má unikátne zloženie. Bazény v kúpeľoch sú napájané dvoma prameňmi, oba majú iné zloženie a účinky. Z jedného prameňa pochádza sírnatá termálna voda a z druhého radónová. V dôsledku vysokého rádiového vyžarovania sa totiž táto voda zaraďuje do skupiny rádioaktívnych termálnych vôd, ktoré sú vhodné na liečenie chronického potenia, poruch pohybového ústrojenstva a reumatizmu a tiež na pooperačné terapie. Okrem iných prvkov je v tejto hydrogénuhličitánovej vode najviac zastúpený horčík a vápnik.

Mapa

Mapa Eger

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Eger?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 132.66 €, Seniorské od 132.66 €. Pozri ponuku pobytov v Egeri.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme