Aquapark Strehová Aquatermal

Kupko Aquatermal v Dolnej Strehovej leží v severnej časti Ipeľskej kotliny na juhu Slovenska. Po dvojročnej rekonštrukcii ponúka termálne kúpalisko so 60 ročnou tradíciou možnosti rekreácie a služieb na úrovni, ktorá uspokojí aj požiadavky náročnejších klientov. Voda na Kupku Dolná Strehová blahodarne pôsobí na pohybové ústrojenstvo a má priaznivé kozmetické účinky. Počas letnej sezóny Vám ponúkame 6 bazénov s rôznymi atrakciami. Deti poteší 50 m tobogan, dve detské šmýkačky a vodný hríb v detskom bazéne, či detské ihrisko nachádzajúce sa v blízkosti bazénov. Spestrením sú aj vírivé a oddychové bazény pre dospelých. Celoročný relax nájdete v priľahlom hoteli AQUATERMAL ***. Najväčším lákadlom hotela je jeho bohato vybavené wellness centrum. Nájdete tu vnútorné bazény s  termálnou minerálnou vodou , vírivku, detský bazén s vodnými atrakciami. Súčasťou centra je tiež plnohodnotný saunový svet s parnou bylinkovou, soľnou, suchou a infra saunou, pre odvážnych majú pripravené vedro s ľadom, osviežujúci tropický dážď, hydromasážnu vaňu a jacuzzy.  

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Obec pochádza asi z 12.-13. storočia, spomína sa od roku 1251 ako Strigoa. Ďalšie staré a cudzojazyčné pomenovania obce boli: Strogea, Stegow, Stego (1381), Stregoua (1349), Ztrehowa (1487), Alsozthergowa (1493), Strehowa (1786), Dolní Strehová (1808); maďarsky Alsósztregova. Patrila rodu Zterguaovcov, potom Zechenovcov a od roku 1430 Madáchovcov. V 13. storočí stál pri obci hrad. V roku 1552 ju obsadili a zničili Turci, oslobodená bola v roku 1593. V polovici 17. storočia tu vznikla latinská škola, ktorú v roku 1691 navštevoval M. Bel. V roku 1828 mala obec 57 domov a 424 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohospodárstvom a vinohradníctvom. Obyvatelia sa zapojili do SNP, vznikol tu RNV.

Poloha a klíma

Obec leží v severovýchodnej časti Ipeľskej kotliny, v širokej doline Tisovníka. Nadmorská výška v strede obce je 185 m n. m. a v chotári 170–311 m n. m. Pahorkatinný povrch chotára tvoria ploché rozčlenené chrbty z mladotreťohorných, čiastočne tufitických uloženín. Na strmších úbočiach sú dubové a agátové lesíky. Má nivné, lužné a hnedozemné pôdy. V chotári obce sú termálne minerálne pramene.

Turistické zaujímavosti

Kostol evanjelický neskororenesančný z roku 1652, klasicistický prestavaný v roku 1819, veža je z roku 1923; epitaf ranobarokový drevený z roku 1637 a barokový kamenný z roku 1726
Kaštieľ rokokovo-klasicistický z konca 18. storočia
Kostol rímsko-katolícky klasicistický z konca 18. storočia, zvonku secesne upravený v roku 1903
Pamätník I. Madácha nad jeho hrobkou od A. Rigeleho z roku 1930

Okolie

Neďaleká vodná nádrž Ľuboreč ponúka možnosti vindsurfingu či rybolovu. Ďalšou športovou aktivitou je možnosť výstupu na blízky Lysec, či venovanie sa rôznym športovým disciplínam (futbal, basketbal, volejbal, tenis) na dvoch multifunkčných ihriskách v obci. Cez zimu je sprístupnená ľadová plocha prispôsobená na hokej a korčuľovanie. Tento kraj je bohatý na divú zver a milovníci hubárčenia tu nájdu skutočný raj.

Prírodné liečivé zdroje

Termálne kúpalisko vzniklo už v roku 1959. Celkovo zahŕňa päť bazénov. Z toho dva sú určené pre deti. Po dvojročnej rekonštrukcii ponúka termálne kúpalisko so 60 ročnou tradíciou možnosti rekreácie a služieb na úrovni, ktorá uspokojí aj požiadavky náročnejších klientov. Voda na kúpalisku Dolná Strehová blahodárne pôsobí na pohybové ústrojenstvo a má priaznivé kozmetické účinky.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme