Termálne kúpalisko Mosonmagyaróvár

Mesto Mosonmagyaróvár a jeho okolie je veľmi bohaté na kulturálne pamätihodnosti.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

História mesta Mosonmagyaróvár siaha do čias rímskej doby, keď Rimania osídlili tunajšiu úrodnú zem a pre obranu vybudovali vojenský tábor pod Ad Flexum. V roku 1271 český kráľ Otakar zničil opevnenie a rolu ochrancu prebral hrad Óvár. Zo štyroch rohových veží budovy hradu sú zachované iba dve. Pri prestavbe v r. 1810 dve veže sa stali súčasťou budovy. Univerzitu v meste založil sasko - techenský princ Albert Kazimír zať Márie Terézie. Na nádvorí stojí busta rakúskeho básnika Nikolausa Lenaua a kamenná lavica. Z hradu vedie most nad Mlynským kanálom, ktorý bol vybudovaný ako obranný múr. Za čias Habsburgovcov v rokoch 1763 až 1945 sa Mosonmagyaróvár zásluhou rozvoja obchodu stáva veľkoobcou. Z tohto obdobia pochádza krásny kaštieľ korunných princov Habsburgovcov. Kaštieľ stojí na námestí Deáka , ktorej ozdobou je socha sv. Jána Nepomuckého s troma postavami, postavená v roku 1744.

Poloha a klíma

Mosonmagyaróvár leží pri sútoku Mošonského Dunaja a rieky Lajta, 15 km od rakúskych a slovenských hraníc, pri diaľnici M1. Od Bratislavy je mesto vzdialené iba 30 km. Návštevníkov tohto mestečka vítajú kľukaté uličky historického centra, slávny hrad /Óvár/, promenády na brehu rieky Lajta, malebné námestia a historické pamiatky. 

Turistické zaujímavosti

Atraktivitou pre turistov aj ojedinelý vodný svet Szigetköz, mokriny a brehy Dunaja a Lajty a kultúrne pamiatky. Mesto je jedným zo 16-tich historických miest Maďarska. Hrad Óvár bol postavený v 13. storočí na miesto rímskych pozostatkov. Neskôr, v 17. storočí bol prestavaný v barokom štýle a nadobudol tvar nepravidelného obdĺžnika. Tu dostala svoje miesto. Poľnohospodárska univerzita - v meste ju založil sasko - techenský princ Albert Kazimír zať Márie Terézie. V budove sa nachádza múzeum s výstavami. Na nádvorí stojí busta rakúskeho básnika Nikolausa Lenaua a kamenná lavica. Z hradu vedie most nad Mlynským kanálom, ktorý bol vybudovaný ako obranný múr. Zo štyroch rohových veží budovy hradu sú zachované iba dve. Pri prestavbe v r. 1810 sa dve veže stali súčasťou budovy.

Okolie

Termálne kúpalisko Lipót - Lipót sa nachádza medzi Mosonmagyaróvárom a mestom Győr, v bezprostrednej blízkosti rakúskej a slovenskej hranice, vedľa Dunaja v Szigetközu, v krajine, ktorá je veľmi bohatá na prírodné hodnoty. Kúpele majú šesť vonkajších bazénov, jeden bazén pre dojčatá, jeden pre deti, jeden 33 metrový plavecký bazén, 2 sedacie bazény s liečivou vodou, na hostí čaká aj zážitkový bazén na ploche skoro 600 m2, toto všetko vo veľmi príjemnom, prírodnom prostredí.

Prírodné liečivé zdroje

Mesto Mosonmagyaróvár je obľúbenou turistickou destináciou vďaka termálnym a liečebným kúpeľom, minerálna voda sa úspešne využíva na liečbu ochorení pohybového ústrojenstva, chronických chorôb dýchacích ciest a ako pitná kúra pri žalúdočných a črevných ťažkostiach. Podľa odbornej literatúry liečivá voda miestnych kúpeľov patrí medzi 5 najúčinnejších v Európe.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Mosonmagyaróvár?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 44 €, Seniorské od 58 €. Pozri ponuku pobytov v Mosonmagyaróvári.

❓ Ktoré hotely v Mosonmagyaróvári sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Thermal Hotel Superior***, Termal Aqua***, vonkajší bazén v hoteli Aquasol Resort****. Pozri naše porovnanie hotelov v Mosonmagyaróvári.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme