Kúpele Tapolca

Kúpeľné mesto Tapolca je známe termálnymi kúpeľmi, podzemným jazerom zásobovaným mierne teplými prameňmi s nasýtenými plynmi a kúpeľmi v jaskyni. Vzduch v jaskyni má priaznivý vplyv na katarové dýchacie problémy. Okolie strediska je tvorené prekrásnym dubovým, brezovým a borovicovým lesom.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Tapolca je veľmi starou osadou. Jej meno bolo známe už v 12. storočí.

V roku 1902 bola v mestečku Tapolca objavená jazerné jaskyne. Pri tejto jaskyne boli neskôr vybudované kúpele. Podzemné jazero Várhegy má mierne teplú vodu asi 19 ° C. Vápencové jaskyne sú spojené podzemnými chodbami. Chodby je možné preplávať na člne. Nad jaskyňami stojí kúpeľné domy a hotely.
 

Poloha a klíma

Termálne kúpele Miskolc-Tapolca sa nachádzajú pri juhovýchodnom úpätí pohoria Bük, 200 km od Budapešti a iba 6 km od tretieho najväčšieho maďarského mesta Miskolca. Oblasť kúpeľov je chránená pred vetrami a s príjemnou, vyváženou klímou, je vynikajúca pre odpočinok .. Jedinečná príťažlivosť týchto kúpeľov je daná tým, že v tom istom mieste sú termálne kúpele, jazero a kúpele v jaskyni.

Turistické zaujímavosti

Za svetový div je považovaná voda v studničkách tunajšieho jaskynného systému, preto že jej teplota dosahuje až 20 - 28 °C, čo je v krasových útvaroch ojedinelé. Jaskynné kúpele poskytujú hosťom naprosto kuriózny zážitok. Môžete sa kúpať v skalných hlbinách, výklenkoch a v úzkych jaskynných chodbách. V jaskyni Vás čakajú aj zábavné zariadenia, v záhrade detský a otvorený bazén.

Okolie

Medzi pozoruhodnosti okolia kúpeľov Tapolca stojí za návštevu zámok Diósgyőr, ikonostas gréckokatolického chrámu v Miskolci, obdivuhodné jaskyne v Lillafüredu a  malebné jazero Hámori. Ak sa  vydáte z Miskolca  ktorýmkoľvek smerom, pohorie Bük vždy odmení turistu potešením z krásnej lesnatej  scenérie.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme